Całkowity limit rynku kryptograficznego dodał 24,5 miliarda dolarów do jego wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie wynosi 364,2 miliarda dolarów. W tym samym okresie wszystkie 10 najlepszych walut było zielonych, a na czele grupy stanął ChainLink (LINK) z 64,5-procentowym wzrostem odpowiednio. Do czasu napisania Bitcoin (BTC) był notowany na poziomie $12,007, podczas gdy ether (ETH) wzrósł do $396. XRP Ripple’a wynosi około 0,295$.

BTC/USD
W niedzielę 2 sierpnia Bitcoin Profit zrobił znaczne cofnięcie do 11.069 dolarów. Niedźwiedzie były nawet w stanie zepchnąć cenę do 10.550 dolarów w ciągu dnia, ale poprzedni miesięczny opór, teraz odwrócił wsparcie blisko 10.700 dolarów był wystarczająco stabilny. Wiodąca kryptokur waluta zamknęła siedmiodniowy okres z 11,3% wzrostem ceny.

Para BTC/USD otworzyła nowy tydzień handlowy, podnosząc się do 11.245$. Moneta handlowała w przedziale 10.900$ – 11.450$, jednak spadek wolumenu uniemożliwił bykom przejście do niższej części następnej strefy oporu w okolicach 11.500$.

We wtorek, 4 sierpnia, na sesji o niskiej zmienności dokonała się korekta do 11.190$.

Sesja w połowie tygodnia w środę była dobra dla kupujących i udało im się przesunąć cenę BTC do 11.760 dolarów, przekraczając wspomnianą już barierę poziomą. Posunięcie to spowodowało wzrost ceny o 5 procent.

W czwartek, 6 sierpnia, para BTC/USD nie była w stanie kontynuować swojej drogi w górę i zamknęła dzień prawie płasko. Niska zmienność była znakiem, że moneta nie miała już rozmachu, aby kontynuować trend wzrostowy i korekta może być już w drodze.

Piątkowy handel był tego dobrym przykładem, ponieważ bitcoin spadł do 11 586 dolarów. Codziennie odnotowywano również spadek do poziomu 11 222 dolarów.

W sobotę uformowała się świeca o podobnej budowie ciała, ale w przeciwnym kierunku, gdy byki odzyskały pozycje bliskie $11.775.

W niedzielę BTC zrobił kolejną nogę w dół i zamknął tydzień za 11.676 dolarów.

24-godzinny wolumen obrotu spadł z 30 miliardów dolarów w niedzielę 2 sierpnia do 17 miliardów dolarów 9 sierpnia.

ETH/USD
Żeton Projektu Ethereum ETH dokonał krótkiej korekty do 371 USD w niedzielę 2 sierpnia po handlu w szerokim zakresie pomiędzy 416 USD – 325 USD w ciągu dnia. Mimo to, udało mu się utrzymać nowo utworzone wsparcie horyzontalne na poziomie $370 i zamkniętym tygodniu o 19 procent wyższym.

W poniedziałek moneta odbiła się od powyższego poziomu i uformowała zieloną świecę do 386 dolarów, dodając 4,3% do jej wartości.

Wtorkowa sesja 4 sierpnia była kontynuacją trendu wzrostowego, a żeton ETH wydawał się nie do zatrzymania. Wzrósł do 389 dolarów, ale nie przed osiągnięciem 403 dolarów w ciągu intraday.

W środę zarejestrował swój trzeci dzień z rzędu na zielono i przedłużył zwycięską passę do 400 dolarów, goniąc już główną strefę oporu blisko 420 dolarów.

Dni handlowe w czwartek, 6 sierpnia i piątek, 7 sierpnia nie były tak dobre dla byków ETH, ponieważ moneta weszła w tryb korekcji po tym, jak obecny ruch w górę został mniej więcej wyczerpany. Spadła ona do 379 dolarów w ostatnim dniu tygodnia roboczego, ale nie przed uderzeniem 360 dolarów we wczesnych godzinach pracy.

Weekend rozpoczął się od solidnej zielonej świecy w sobotę. Para ETH/USD przesunęła się do $397 i dodała 5 procent do swojej wartości.

Następnie w niedzielę spadła do $390, ponieważ nie była w stanie rozszerzyć ruchu w górę.

W dół widzimy tygodniowe wsparcie w wysokości $370 i $335 jako kolejny obszar stabilności.

XRP/USD
Żeton firmy Ripple XRP był niezwykle niestabilny w niedzielę 2 sierpnia i przed zamknięciem zawierał transakcje w szerokim zakresie od 0,327 do 0,25 USD z niewielką stratą do 0,287 USD. Mimo to, udało się utrzymać ogólną tendencję wzrostową i zakończył on poprzedni siedmiodniowy okres z 33% wzrostem cen.

Otworzył nowy tydzień handlowy w poniedziałek, wznosząc się aż do 0,31$, dodając kolejne 8 procent do swojej wartości. W listopadzie 2019 roku „ripple“ osiągnął szczyt i już patrzył na ostatni odwiedzony wysoki poziom 0,335 dolarów.

We wtorek, 4 sierpnia widzieliśmy jednak krótkie cofnięcie do $0,30, ponieważ wspomniany wyżej opór poziomy nie mógł zostać przekroczony przez byki. Linia 0,29$ została przekształcona na tymczasowy poziom wsparcia, ponieważ była testowana i z powodzeniem broniona podczas handlu intraday.

Sesja w połowie tygodnia w środę charakteryzowała się niską zmiennością, ponieważ para XRP/USD pozostała płaska około 0,30$.

W czwartek, 6 sierpnia, byliśmy świadkami kolejnego spokojnego dnia handlu głównym altcoinem, ponieważ ani kupujący ani sprzedający nie byli w stanie przejąć kontroli.

Ostatni dzień tygodnia pracy przyniósł spadek do $0.294 i XRP zaczęło tracić na znaczeniu, chwilowo rezygnując z kontroli nad poziomym wsparciem we wczesnych godzinach handlu. Wolumen 24-godzinny spadł z 4,8 miliarda dolarów w niedzielę do mniej niż 1,8 miliarda dolarów w piątek – spadek o 62 procent. To, w połączeniu z ogólnym wyczerpaniem trendu wzrostowego rynku kryptograficznego, spowodowało korektę „ripple“.

Pierwszy dzień weekendu znów był stabilny, bez gwałtownych ruchów w obu kierunkach.

W niedzielę jednak ruch w dół był kontynuowany i XRP spadł poniżej linii wsparcia, zamykając tydzień na poziomie 0,287 USD.

Altcoin of the Week
Naszym altcoinem tygodnia jest Band Protocol (BAND). Ta mało znana kryptokur waluta szturmem weszła na listę Top 100, dodając oszałamiające 305 procent do swojej wartości za ostatnie siedem dni. Moneta wzrosła o 890 procent w ciągu ostatnich 30 dni.

Według oficjalnej strony internetowej BAND to wyrocznia danych międzyprogramowych, która pomaga projektom DeFi w gromadzeniu i wymianie rzeczywistych danych oraz łączeniu interfejsów API z inteligentnymi umowami.

Protokół Band Protocol osiągnął szczyt 14,06 dolarów w niedzielę 9 sierpnia, a teraz komfortowe strony na #41 z limitem rynkowym w wysokości około 337 milionów dolarów. Powodem tego skoku jest niedawne notowanie na Coinbase + zapowiedziane partnerstwo z projektem Elrond.

W momencie pisania, moneta jest notowana o godzinie 0.00137 w stosunku do BTC na Binance.